ילד תחרותי ? אוהב משחקי ספורט? – חדרה ישראל

עמותת אייקי – אומנויות לחימה עמי ניב חדרה

ילד תחרותי? אוהב משחקי ספורט?

האם ילדך רוצה להיות תמיד במקום הראשון?

האם הוא מנסה להוכיח שוב ושוב כמה הוא טוב?

דרך אגב, הפסד הוא בעיה גדולה בשבילו, גם במשחקים או בכל דבר אחר.

ילדים תחרותיים במידה מסוימת, זה עניין של אישיות, בנים נוטים להיות תחרותיים יותר מאשר בנות. התנהגותם עשויה להיות קשורה לנושא בבית. משהו כמו, מחלה, הורים פרודים, או מתח מתיש אחר יכול להשאיר את הילד חסר אונים ובודד. ההרגשה הזאת נדבקת בילד מתחת לעטיפה זיכרון רגשי של הילד, אך השפעתו מתבטאת באופן שבו הם מקיימים אינטראקציה עם אחרים. חלק מהילדים מרגישים צורך להצטיין כדי לזכות באהבה ותשומת לב ההוריהם או סביבתם.

ילדים לא מאמינים שהם טובים בדברים רק בגלל שאנחנו אומרים להם שהם. כמו כן, לא לנסות לנחם את ילדך על חשבון אחרים ("הוא רץ מהיר, אבל אתה שחיין טוב יותר"). במקום זאת, לדבר על איך אנשים יש עוצמות שונות וקצב התפתחות שונה, ולהרגיע אותו כי אתה תאהב אותו ללא קשר אם הוא מנצח. לילדים יש נטיה לעשות השוואה ביניהם ובין עצמם, אז אין צורך להעניש אותם על אלה הערות מסוג זה. כן יש צורך להסביר כי התרברבות יכולה לפגוע ברגשות של ילדים אחרים. כמו כן, חשוב להיות מודל לחיקוי טוב. תקשיב לעצמך כאשר אתה מדבר על ההישגים שלך, ולשים לב אם אתה נוטה להשוות את עצמך עם אחרים, גם אם לרעה. באופן אידיאלי, הילד שלך ילמד להתמקד בהישגים של עצמו ולא על ההצלחה של מישהו אחר.

בתנאים מסוימים, הצלחה בסביבה תחרותית קשורה להצלחה כללית ואושר. ילדים שהיו פופולריים בתיכון (ובכך הצליחו בסביבה חברתית תחרותית) מצליחים יותר מאשר ילדים לא פופולריים.

עם זאת, עבור חלק מהילדים, התחרות יכולה למעשה להפחית את המוטיבציה להצליח. התחרות טובה עבור חלק, אבל היא עלולה לגרום לכמה זוכים ומפסידים רבים. חלק מהתלמידים, במיוחד אלה שהם פחות מוטיבציה או שיש להם היסטוריה של תת-מצוקה, לעתים קרובות מתקשים להתמודד עם התבוסה. במילים אחרות, בעוד התחרות יכולה לעודד סוגים מסוימים של ילדים, זה יכול להרתיע אחרים. וזה אפילו לא להסביר את השחיקה ואת הלחץ כי לעתים קרובות ללוות את המאבק להיות מספר אחד.

ילדים תחרותיים יאותתו לעיתים קרובות לעזרה, במיוחד כשהם זקוקים לתשומת לב,לפרוק את הכאב הרגשי שנשאר מתקופות בהם הרגישו חסרי אונים, הקירבה והחיבה של ההורים עשויה להראות את אהבתם. כך הם יכולו להרגיש קרובים יותר לאלה הסובבים אותם, ופתוחים יותר, לא יצטרכו לנצח כל הזמן!

התפקיד שלנו הוא לעזור לילד להצליח – אבל לא על חשבון בריאות הנפש.

אנו רואים עצמנו כמורים ומחנכים של תלמידינו, בשיתוף ותמיכה של ההורים ובתיאום מלא איתם תוך דאגה לטובתו האישית של כל תלמיד ותלמיד רק כך אנו יכולים להצליח ולתת לתלמיד את הכישורים המתאימים לחיים.

אומנויות לחימה עמי ניב מזמינה אתכם להתנסות בשיעור ניסיון ולחוות תחושה משפחתית עם אוירה לימודית.מגוון פעילויות גופניות לכל המשפחה במהלך שנה מלאה 12 חודשים במגוון מקצועות ספורט ותרבות פנאי.

לפרטים נא ליצור קשר 050-7865-021 / 050-3700-560

עמי ניב

  • מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם
  • תואר שני בסוציולוגיה ומנהל ספורט
  • תואר שני במשפטים
  • דאן 10 קרב מגע, דאן 7 ג'יו ג'יטסו, דאן 4 אייקידו
  • מאמן ויועץ בכיר בתחום האבטחה ואכיפת החוק

עמותת אייקי – אומנויות לחימה עמי ניב חדרה

קרב מגע והגנה עצמית | ג'ודו ג'יו ג'יטסו MMA | קפוארה ג'יו ג'יטסו ברזילאי | אייקידו חדרה עמי ניב

Call Now Button