התמודדות עם הפסד אצל ילד ? – חדרה ישראל

התמודדות עם הפסד אצל ילד ?

למרות ההכנות לתחרות, בכל משחק יש מנצח ומפסיד!

אחד האתגרים הנפוצים ביותר בהדרכה ובאימון ילדים הוא התמודדות מול הפסד, אם זה בקרב או באי הצלחה של למידת התרגיל. בעבודה עם ילדים ניתן לראות בבירור את הקושי בלהתמודד עם הבלתי צפוי, דבר הגורם אצלם לתסכול, עצבנות ולעתים גם חרדה.

אז איך אנחנו יכולים לעזור לילדים ללמוד להפסיד ולנצח?

תגובה של ההורה לאחר אימון או תחרות לאחר הפסד או ניצחון, יכולה להשפיע מאוד על דרך החשיבה של הילדים כמו גם על הביצועים העתידיים שלהם. לכן, כאשר ההורה הרציונאלי רגוע ופועל עם שליטה עצמית. לילד יהיה מודל לחיקוי לטיפול במצבים רגשיים טעונים, כמו לא לנצח בקרב.

לאחר הפסד, הילד צריך אותך בתור הורה תומך ומחבק למרות ההפסד, תחושה זו תחזק את הביטחון העצמי של הילד, כך הוא מבין שזה לא סוף העולם, שעדיין אוהבים אותו וגאים בו על הישגיו.

רגעים חשובים ביותר בדמותו של ההורה משפיעים על בטחונו העצמי של הילד, הוא ברגע ההפסד הגורם לסחרור של רגשותיו, ומה שילד הכי זקוק לו זה הקשר והיציבות בזמן לחץ של התחרות או בכל מצב שבו הילד זקוק לתמיכה בזמן קושי. זה קורה כאשר הורה אומר, ‘זה בסדר. "אני חושב שעשית עבודה נהדרת ואני אוהב אותך! “

ספורט הוא כלי מדהים כל כך ללמידה! תמיד יש הזדמנויות ללמד ילדים מיומנויות שהם יכולים להשתמש בחיי היומיום שלהם דרך החוויות שלהם בספורט, והפסד בתחרות עשוי להיות הבד הטוב ביותר לצייר את החוויות האלה. כשהילדים מפסידים, הם לומדים שזה בסדר שהם יעשו טעויות. זה שיעור גדול בחיי היומיום, כי כולנו נעשה טעויות. הפסד בספורט מעניק לילדים הזדמנות ללמוד כיצד ללמוד מטעויות ושגיאות, מיומנות שתשרת אותם היטב בחיי היומיום שלהם בעתיד כשהם יהיו חיילים, סטודנטים, בעלי משרה בכירה, וכ'ו…

באומנויות לחימה עמי ניב קיימות תוכניות ייחודיות שמלמדות את הילד והנער איך להתמודד מול מצבי לחץ שונים. תוכניות אלו נבנו ע”י עמי ניב במטרה לשפר את היכולת הגופנית, הנפשית והחשיבתית של התלמיד, בביצוע משימות מורכבות, בצורה הפשוטה אך היעלה ביותר ובכך לקצר את זמן התגובה. ותגובה זו תיתן פתרון יעיל במצבים שונים ביום יום.  כדי לשפר את היכולת הגופנית והנפשית התלמידים מתאמנים במספר מקצועות כגון: אייקי קרב מגע, אייקי קפואירה, ג’ודו, אייקי ג’יו ג’יטסו MMA , אייקידו, אגרוף תאילנדי ועוד… ההתנסות במספר מקצועות נותנים לילד את ההרגשה של הצלחה והיכולות להתמודד בהצלחה עם מטלות מורכבות וקשות.

אנו באומנויות לחימה עמי ניב רואים עצמנו כמורים ומחנכים של תלמידינו, בשיתוף ותמיכה של ההורים ובתיאום מלא איתם תוך דאגה לטובתו האישית של כל תלמיד ותלמיד רק כך אנו יכולים להצליח ולתת לתלמיד את הכישורים המתאימים לחיים. אנו מזמינים אתכם להתנסות בשיעור ניסיון ולחוות תחושה משפחתית עם אוירה לימודית. מגוון פעילויות גופניות לכל המשפחה במהלך שנה מלאה 12 חודשים במגוון מקצועות ספורט ותרבות פנאי.

קרב מגע / הגנה עצמית / קפוארה / ג’ודו / ג‘יו ג‘יטסו MMA / אייקידו / אומנויות לחימה לגיל הרך

לפרטים נא ליצור קשר 050-7865-021 / 050-3700-560

  • עמי ניב
  • מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם.
  • דאן 10 קרב מגע, דאן 7 ג‘יו ג‘יטסו, דאן 4 אייקידו.
  • תואר שני במשפטים.
  • תואר שני בסוציולוגיה ומנהל הספורט.
  • מאמן ויועץ בכיר בתחום האבטחה ואכיפת החוק

עמותת אייקי – אומנויות לחימה עמי ניב חדרה

Call Now Button