הפגת לחצים ומתחים נפשיים דרך אומניות לחימה עמי ניב

הפגת לחצים ומתחים נפשיים דרך אומניות לחימה עמי ניב

קרב מגע / הגנה עצמית / קפוארה / ג'ודו / ג‘יו ג‘יטסו MMA / אייקידו / אומנויות לחימה לגיל הרך

עבודה, מיילים, מבחנים, לימודים, יעדים בחיים, פגישות, וכדומה הן רק חלק מהגורמים היומיומיים ללחץ ולמצוקה נפשית. עם אחד מהם יש סיכוי שניפגש לפחות פעם ביום. במצבים כאלה הגוף בדרך כלל מפריש חומרים העוזרים לו להתמודד ולהתגבר על הלחצים הללו וזאת במידה שהלחצים הם מתונים ולא נמשכים לאורך זמן.

כאשר החיים לא מאפשרים לגוף רוגע נפשי מלחצים ומתחים הגוף מגיב בתופעות כגון כאבי צוואר, כאבי גב, פצעי לחץ, תסמונת המעי הרגיז ועוד. במקרים קיצוניים אפילו הדברים עלולים להתבטא בתופעות כגון מחלות דלקתיות, מחלות פרקים, יתר לחץ דם עד לסרטן. אדם בוגר המחפש לעצמו דרכים להתמודד עם הלחץ והמתח בחיים יבחר בדרך כלל בדרכים המיידיות כמו אכילה מרובה, עישון, שתיית אלכוהול וכדומה. שיטות אלו ידועות כשיטות הרסניות ולא בריאות.

אז מה עושים על מנת להגיע לאיזון גופני ונפשי?

קודם כל חשוב לשמור על סדר בחיים. שילוב בין תזונה נכונה, סדר יום ידוע מראש ופעילות גופנית קבוצתית בשילוב "אייקי" כשהימים והשעות קבועים מראש, אימונים מבוקרים הם אבני דרך לשמירה על איזון גוף ונפש. כאשר שומרים על תזונה נכונה הגוף מקבל את כל הויטמינים, המינרלים, הפחמימות, החלבונים והשומנים אותם הוא צריך על מנת לשמור על אנרגיה במהלך היום. שמירה על לוחות זמנים קבועים מקנה לאדם את סדרי העדיפויות במהלך היום ותוך כך את השלווה והרוגע לתכנן את היום ואת חלוקת האנרגיות במהלכו וכך גם את הלחצים היומיומיים המופעלים עליו. דבר המעלה את הביטחון העצמי ואת היעילות היומיומית .

חשוב מאד לשלב במהלך היום פעילות גופנית בשילוב "אייקי" המותאם לכל גיל, לפחות שלוש פעמים בשבוע. במהלך הפעילות הגופנית מתקיימת פעילות הורמונאלית ענפה שבה מופרשים חלבונים כתגובה לרמות גבוהות של מתח וכאב. חלק מההורמונים המופרשים משמשים כמשככי כאבים טבעיים המרגיעים את פעילות השרירים.

באומנויות לחימה עמי ניב מלמדים את הילדים עוד מגיל קטן ערכים של שמירה על תזונה נכונה, חלוקת זמנים והחלטת החלטות גם במצבי לחץ והכול תוך ביצוע פעילות גופנית מבוקרת להפחתת לחצים ולשיפור תחושת חיוניות ערנות וביצועים ברמה היומיומית. כך שכאשר הילד גדל להיות אדם בוגר הוא בטוח בעצמו ובהחלטות שלו, נמצא בשליטה מוחלטת על גופו כשהיכולות הפיזיות גבוהות כל שכאשר הוא נמצא תחת לחץ עדיין נשמרים קור הרוח ושיקול הדעת.

אנו באומנויות לחימה עמי ניב רואים עצמנו כמורים ומחנכים של תלמידינו, בשיתוף ותמיכה של ההורים ובתיאום מלא איתם תוך דאגה לטובתו האישית של כל תלמיד ותלמיד רק כך אנו יכולים להצליח ולתת לתלמיד את הכישורים המתאימים לחיים. אנו מזמינים אתכם להתנסות בשיעור ניסיון ולחוות תחושה משפחתית עם אוירה לימודית. מגוון פעילויות גופניות לכל המשפחה במהלך שנה מלאה 12 חודשים במגוון מקצועות ספורט ותרבות פנאי.

לפרטים נא לצור קשר 050-7865-021 / 050-3700-560

עמי ניב

  • מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם.
  • דאן 10 קרב מגע, דאן 6 ג‘יו ג‘יטסו, דאן 4 אייקידו.
  • תואר שני במשפטים.
  • תואר שני בסוציולוגיה ומנהל הספורט.
  • מאמן ויועץ בכיר בתחום האבטחה ואכיפת החוק.

עמותת אייקי – אומנויות לחימה עמי ניב חדרה

 
Call Now Button