עמי ניב – "אייקידו ניצול כוח של היריב כנגדו" – חדרה ישראל

אייקידו מסורתי בחדרה

קרב מגע / הגנה עצמית / קפוארה / ג'ודו / ג‘יו ג‘יטסו MMA / אייקידו / אומנויות לחימה לגיל הרך

אייקידו הינה אומנות לחימה יפנית שפותחה ע"י מוריהאיי יהושיבהMorihei Ueshiba  (1883-1969). אשר היה ידוע בכינויו בקרב תלמידיו ברחבי העולם O – SENSEI”" ("המורה הגדול"). בתחילת דרכו עסק יהושיבה בשיטות לחימה מסורתיות שונות כגון: הדאיטו-ריו, אייקי-ג'יטסו, ג'יוגיטסו ו – איאיידו. לאחר תקופת מלה"ע השנייה הבין יהושיבה כי עליו לשנות את דרכו והוא החל בפיתוחה של שיטה חדשה שתהיה שונה מכל אומנות אחרת שלמד, שיטה אשר תמזג בין גוף לנפש ותהווה כדרך לתיקון חוסר איזון והרמוניה ביקום, לשיטה זו קרא אייקידו.

האייקידו היא אומנות לחימה מסורתית הנמנית עם אומניות הבודו BUDO דרך לחימה, אשר מאופיינות בקודים מוסריים שלפיהם חיו הלוחמים הסמוראים. אומנות האייקידו נבדלת משאר אומניות הלחימה בכך שהיא אומנות לחימה רכה הגנתית. אין התקפות יזומות כגון בעיטות ואגרופים אלה כל תנועה באייקידו מבוססת לשם הגנה תוך כדיי תנועות סיבוביות המלוות בנעילת מרפקים והטלות. הטכניקה באייקידו מבוססת על ניצול כוחו של היריב כנגדו על מנת להגיע לשליטה ונטרול היריב.

האדיולוגיה שמאחורי האייקידו היא, להימנע ממצבי עימות ע"י שליטה זריזה על היריב מבלי לגרום לו לפציעה על מנת שיוכל להרהר במעשיו. העוסק באייקידו לומד כיצד להימנע מחוסר איזון נפשי (חוסר הרמוניה) על מנת שיוכל להישאר רגוע ככל האפשר בכדיי להתמודד עם מצבים מסוכנים ומורכבים ביתר יעילות. מלבד חוסן ואימון גופני ידע להגיע לשלמות ואיזון בין גוף לנפש. אחד היתרונות בשיטה זו הוא שאין כל הבחנה בין מין, גיל, גובה ומשקל היריב. בין מתאמני האייקידו ניתן למצוא נשים, גברים, צעירים ומבוגרים אשר מתאמנים יחד ומגיעים ליכולות שוות.

בדומה לרוב אמנויות לחימה, אימון אייקידו כולל פן פיזי ופן מנטאלי. הפן הפיזי של האימון הוא שיפור הכושר הגופני בכללי ושיפור הגמישות, לצד עבודה עם טכניקות והתקפות מסוימות. מכיוון שרוב הטכניקות מסתיימות בהטלה, המתאמנים לומדים קודם כל כיצד ליפול ולהתגלגל מבלי לפגוע בעצמם. בשלבים מתקדמים יותר לומדים המתאמנים להתגונן בצורה חופשית מסוגים שונים של התקפות, ובנוסף להתגונן מפני מספר תוקפים. בחלק מהסגנונות אייקידו יש שימוש גם בכלי נשק מסורתיים מעץ – חרב (בוקן), מקל (ג'ו‏) ופגיון (ט‏אנטו‏).האימון משלב בנוסף שיפור קורדינציה,כוח,סיבולת לב ריאה,זריזות.האימון הפיזי מזכיר במקצת אימון יוגה,שמטרתו לשלוט בכל הגוף ולא לחטב אותו.

התאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב מזמינה אתכם להתנסות בשיעור ניסיון ולחוות תחושה משפחתית עם אוירה לימודית. מגוון פעילויות גופניות לכל המשפחה במהלך שנה מלאה 12 חודשים במגוון מקצועות ספורט ותרבות פנאי.

לפרטים נא לצור קשר 050-7865-021 / 050-3700-560

עמי ניב

מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם.

דאן 10 קרב מגע, ג‘יו ג‘יטסו ואייקידו.

תואר שני במשפטים.

תואר שני בסוציולוגיה ומנהל הספורט.

מאמן ויועץ בכיר בתחום האבטחה ואכיפת החוק.

 

WhatsApp לכתוב בווטסאפ