עמי ניב – "אייקידו ניצול כוח של היריב כנגדו" – חדרה ישראל

עמי ניב – "אייקידו ניצול כוח של היריב כנגדו"

האייקידו הוא לא רק אמנות לחימה, אלא גם דרך חיים ופילוסופיה חברתית שוחרת שלום. מטרתו של האייקידוֹ‏קה (מי שמתרגל אייקידו) היא לפתור עימותים בדרכי שלום ולהגן על עצמו תוך הימנעות מגרימת נזק לתוקף. האייקידו דוגל בתנועה המתמזגת עם התוקפים אותו, אגב הסטת כוחם וניתובו על מנת להתאחד עם התנועה, ולהוביל אותה, מבלי לגרום להתנגדות מצידם. רוב הטכניקות באייקידו מסתיימות בריתוק התוקף על הקרקע, או בהטלתו, ודורשות מהמבצע אותן יצירת איחוד עם כוחו של התוקף.

רבים מהתלמידים העוסקים באייקידו רואים בה "הדרך להגשמה עצמית " ומימוש עצמי. לא מעט אנשי עסקים ואנשי רוח, אנשי תקשורת מורים ובכלל אנשי היום המתמידים לעסוק באומנות האייקידו סוללים את דרכם למנהיגות עצמית המושתת על משמעת עצמית חסרת פשרות, נחישות יעילות והתמדה.

אייקידו הינה אומנות הלחימה המתאימה ביותר למושג "ניצול כוח של היריב כנגדו", היכולת להתאים אומנות לחימה טובה גם לצעיר ולמבוגר כאחד ללא הבדל של מין או יכולת פיזית. אומנויות לחימה רבות, שעם היותן מתאימות לאנשים צעירים מהירים וחזקים, הולכות ונעשות קשות על אנשים מבוגרים שמהירותם הולכת ופוחתת, ואלה מוצאים עצמם במצב לא נוח בעמידתם מול יריבים צעירים. כדי להבהיר דברים אלה ולהשיג את מובנם האמיתי ניקח את העובדה כי בשעת משבר לחץ ומתח כאשר קיימת סכנה פיזית, רוב בני האדם מסוגלים לגייס כוחות מופלאים. כאשר החיים בסכנה אז לפתע בני האדם יכולים לרוץ מהר יותר, לקפוץ רחוק יותר, להרים משא כבד יותר, להיאחז בכוח רב יותר מאשר מסוגלים הם בדרך כלל. ברור הדבר שאם כל זה קיים ברגע של דחק הרי הוא קיים גם בכל הזמנים למרות שבני האדם אינם חשים בו ואף פעם אינם מנצלים את קיומו. המטרה המשמעותית באייקידו היא לפתח כוח סמוי זה שבכל אדם, כך שיוכל לצאת אל הפועל לפי הרצון בכל עת שנדרוש.

איך נראה אימון אייקידו?

את האימון מעביר בדרכו הייחודית סנסאי עמי ניב דאן 4 באייקידו ובעל ניסיון עשיר בתחום אומנויות הלחימה. את הניסיון הרב מצליח סנסאי עמי ניב ליישם בהדרכת האייקידו הכה ייחודית לו ושונה לחלוטין מהדרכות אייקידו אחרות מה שהופך את סגנונו של סנסאי עמי ניב לסגנון מציאותי ולכלי יעיל ביותר להתמודדות במצבי תקיפה שונים.

האימון שאורכו שעה, מתחיל בקידה ובעצימת עיניים למספר שניות בהם "מנקים" התלמידים את ראשם ממחשבות מיותרות ומכינים עצמם נפשית לאימון, כאשר כל התלמידים לבושים בחליפת האימונים הלבנה "גי". לאחר הקידה מתחיל חימום שאורכו כמחצית השעה והוא כולל מתיחות ותרגילי בסיס. מיד אחר כך ידגים הסנסאי טכניקה אותה ידרוש מהתלמידים לבצע בעבודה בזוגות ולאחר תרגול וביצוע מתאים רק אז יעבור להדגמת הטכניקה הבאה.

תלמידים מתחילים תמיד זוכים ליחס "מיוחד" ואישי כאשר בצעדיהם הראשונים ילווה אותם תלמיד בכיר אשר יעזור ויתעכב על תרגילי בסיס ויתקדם עם התלמיד המתחיל בקצב שלו. האימון מתנהל באווירה חברית אך עדיין בצורה בטיחותית ובריכוז מלא. מעבר למאמץ הפיזי, נהנים ומחייכים.

בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב מאפשר לכל תלמידי האייקידו להיחשף  למקצועות נוספים או להפך. להגיע ביום שישי לאימונים מיוחדים אותם מעביר סנסאי עמי ניב, ובכך מאפשרים אימון ידידות והחלפת ידע הדדית. בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב רואים עצמנו כמורים ומחנכים של תלמידינו, בשיתוף ותמיכה של ההורים ובתיאום מלא איתם תוך דאגה לטובתו האישית של כל תלמיד ותלמיד רק כך אנו יכולים להצליח ולתת לתלמיד את הכישורים המתאימים לחיים.

עמי ניב וצוות המדריכים מזמינים אתכם להתנסות בשיעור ניסיון ולחוות תחושה משפחתית עם אוירה לימודית. מגוון פעילויות גופניות לכל המשפחה במהלך שנה מלאה 12 חודשים במגוון מקצועות ספורט ותרבות פנאי. קרב מגע, ג'ודו, קפואירה, אייקידו, ג'יו ג'יטסו MMA / לפרטים נא לצור קשר 0507865021

עמי ניב

מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם.

דאן 10 קרב מגע, דאן 6 ג‘יו ג‘יטסו, דאן 4 אייקידו.

תואר שני במשפטים.

תואר שני בסוציולוגיה ומנהל הספורט.

מאמן ויועץ בכיר בתחום האבטחה ואכיפת החוק.

Call Now Button