פעילות גופנית ואייקי קרב מגע עמי ניב מנעת השמנה והתקפי לב

פעילות גופנית ואייקי קרב מגע עמי ניב מנעת השמנה והתקפי לב

קרב מגע / הגנה עצמית / קפוארה / ג’ודו / ג‘יו ג‘יטסו MMA /אייקידו / אומנויות לחימה לגיל הרך

עד לפני מספר שנים היינו יכולים לשמוע אמהות הקוראות לילדיהן מן המרפסות לבוא ולאכול את ארוחת הערב ולישון. כיום המצב שונה הילד מסוגר בביתו ובעיקר בחדרו מול המחשב, סדר יומו כולל ביקור בבית הספר, שיעורי בית ואחר כך הסתגרות מול המחשב והטלוויזיה. הורים היום צריכים להיאבק בילדם שיצא מן החדר למפגשים חברתיים ולפעילות גופנית. גם העונש של "לך לחדרך" אינו כל כך נוראי הרי שם הילד מוצא את עצמו ברוב שעות היום.

בבתי הספר מקדישים שעתיים שבועיות לפעילות גופנית, דבר שאינו מספיק על מנת לאפשר לילד לזוז ולמצות את היכולות הגופניות שלו, מה גם שיעורי הספורט בבתי הספר כוללים מערכים ישנים ולא תמיד מתאימים לילדים של ימינו . סדר היום כמו גם הארוחות כיום הוא שרירותי, הילד אוכל ככל העולה על רוחו והארוחות המשפחתיות הממוסדות תופסות פחות מקום בחיי הילד. כמו כן תרבות הנשנושים עולה מדרגה, כאשר מגוון החטיפים והאוכל המהיר נעשים יותר זמינים וקלים להכנה ע"י ההורים.

יש לציין כי שמירה על פעילות גופנית מסודרת מעלה את הביטחון העצמי של הילד, שומרת על בריאותו ומונעת מחלות כרוניות בעתיד. כאשר מדברים על פעילות גופנית יש להתמקד בכמה מישורים: המישור הפסיכולוגי / המישור הבריאותי / המישור החברתי.

המישור הפסיכולוגי.

ילד בעל השמנת יתר, אשר לא מבצע פעילות גופנית באופן שוטף יהיה ילד עייף יותר, משועמם יותר ומתוסכל יותר שכן לא יוכל לבצע פעולות שונות אותן הוא רוצה במסגרות ספורטיביות . כמו גם פעולות פשוטות בבית. הוא יחפש לעצמו "נחמה" באוכל על מנת לספק איזשהו צורך מיידי וילך וישמין יותר ויותר. ילדים בעלי השמנת יתר נוטים להיות חרדתיים יותר עם דימוי עצמי נמוך כמו גם הביטחון העצמי.

המישור הבריאותי

לילדים עם השמנת יתר סיכויים גבוהים יותר לחלות במחלות כרוניות כמו סכרת, יתר לחץ דם, מחלות לב, ניוון שרירים וכדומה. התזונה הלא מאוזנת בקרב ילדים עם השמנת יתר הגוף מקבל מזון מסוגים שונים אך מנצל רק אחוז קטן ממנו לפעילות וכל מה שלא נשרף בפעילות ספורטיבית הופך לשומנים המעמיסים על השרירים ולפעמים יכולים גם לגרום לקשיי נשימה על כן חשוב לספק לגוף ויטמינים ומינרלים חשובים על מנת להגביר את חילוף החומרים בגוף. פעילות ספורטיבית יכולה לסייע לילד בעל השמנת היתר גם אם הוא כבר שם, הפעילות הגופנית גורמת לשרירים של הילד לעבוד ולצרוך אנרגיה כך שהשומן מועמס על השריר הופך לאנרגיה ונשרף.

יש לציין כי גם בילד ללא השמנת יתר חשוב מאוד לבצע פעילות גופנית מבוקרת על מנת לשמור על בריאותו ושלמותו של הילד המתאמן. באקדמיה לאומנויות לחימה עמי ניב מתאימים תכנית לכל תלמיד ותלמיד, בהתאם ליכולות הגופניות שלו ובהתאם לרמתו הבריאותית, כאשר המטרה היא למקסם את היכולות של הילד ולעודד אותו לנהל אורח חיים בריא הכולל, תזונה נכונה בשילוב מתמיד עם פעילות גופנית, במסגרת אימונים קבוצתית מסודרת של 2 עד 3 פעמים בשבוע, על מנת שהילד יגיע לפעילות גופנית אפקטיבית הדרגתית, ובהמשך ספורטאי מקצועי פעיל.

המישור החברתי

אין ספק שילד הסובל מהשמנת יתר סופג מדי פעם לפעם הערות לגבי מצבו הגופני, דבר כזה יכול לגרום לו לדיכאונות, לירידה בביטחון העצמי ובדימוי העצמי . הילד עלול להתבייש בגופו ולסרב להשתתף בפעילות חברתית כזו או אחרת . באקדמיה לאומנויות לחימה עמי ניב מתייחסים לכל ילד בצורה שווה ומלמדים את התלמידים להתייחס בכבוד ובסובלנות לזולת ללא שום קשר למראה החיצוני שלו וכן מעודדים פעילות חברתית משותפת.

יש לציין כי לאחרונה רואים עלייה מדאיגה ומתמדת במקרי השמנת יתר בקרב ילדים וכן בקרב מבוגרים ההשלכות של דבר זה יכולות להיות הרסניות ולכן באקדמיה לאומנויות לחימה של עמי ניב מדגישים שוב ושוב את החשיבות של אורח חיים בריא הכולל תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית כיחידה אחת.

אנו רואים עצמנו כמורים ומחנכים של תלמידינו, בשיתוף ותמיכה של ההורים ובתיאום מלא איתם תוך דאגה לטובתו האישית של כל תלמיד ותלמיד רק כך אנו יכולים להצליח ולתת לתלמיד את הכישורים המתאימים לחיים.

אומנויות לחימה עמי ניב מזמינה אתכם להתנסות בשיעור ניסיון ולחוות תחושה משפחתית עם אוירה לימודית. מגוון פעילויות גופניות לכל המשפחה במהלך שנה מלאה 12 חודשים במגוון מקצועות ספורט ותרבות פנאי.

לפרטים נא ליצור קשר 050-7865-021 / 050-3700-560

עמי ניב

  • מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם
  • תואר שני בסוציולוגיה ומנהל ספורט
  • תואר שני במשפטים
  • דאן 10 קרב מגע, דאן 7 ג'יו ג'יטסו, דאן 4 אייקידו
  • מאמן ויועץ בכיר בתחום האבטחה ואכיפת החוק

עמותת אייקי – אומנויות לחימה עמי ניב חדרה

Call Now Button