התאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב מאמינים בחינוך – חדרה ישראל

התאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב מאמינים בחינוך

קרב מגע / הגנה עצמית / קפוארה / ג’ודו / ג‘יו ג‘יטסו MMA /אייקידו / אומנויות לחימה לגיל הרך

חינוך מילה קטנה עם משמעות גדולה, כשאנו שומעים את המילה חינוך הדבר הראשון שעולה לנו בראש זה, גני ילדים, בתי ספר, ההורים שלנו נתנו לנו חיים ומנסים לחנך אותנו עד גיל מבוגר. התאחדות לאומנויות לחימה מיסודו של עמי ניב החינוך קודם לכל: אם זה, בכבוד לזולת, בכבוד הדדי, משמעת עצמית, סובלנות עצמית וכדומה.

מרגע היוולדו של אדם החינוך נכנס לחייו בהתחלה זה ההורים שכל הזמן מסבירים לילד את ההבדלים בין טוב לרע מה מותר ומה אסור. לאחר מכן בגן הילדים בתהליך ההשתלבות עם ילדים אחרים, עם היווצרות והתקשורת החברתית ביניהם. מאוחר יותר בבית הספר על ידי קבלת הידע בנושאים שונים ומגוונים "החינוך לידע" ובסופו של דבר בצבא ובחיים שלאחר מכן (לימודים אקדמאים, עבודה, משפחה) וחוזר חלילה רק שעכשיו הילד הוא ההורה ועליו מוטלת האחריות לחינוך ילדיו.

בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב החינוך נעשה בכל שלב ושלב של האימון. לפעמים הרצון של הילד אינו מתאים לזמן האימון, ולכן עליו להמתין עד הרגע המתאים. כחלק מהתפתחותו של הילד עליו להתמודד עם כללים וחוקים בסיסיים: הגעה בזמנים, הגעה עם לבוש מתאים (חליפת אייקי), לשמור על סדר וניקיון אישי, לא להפסיד אימונים בגלל תוכנית טלוויזיה או משחק מחשב נחשקים. וכן להתאים את עצמו למסגרות השונות בחיים כמו: חוג, בית ספר, משפחה, הורים וכדומה.

במהלך האימונים הילד מקבל משמעות חדשה לסמכות, זאת אומרת שעליו לדעת שהתרגילים שהמאמן מלמד אותו אינם להתקפה אלא להגנה עצמית בלבד, כאשר המטרה החינוכית העיקרית באקדמיה לאומנויות לחימה עמי ניב היא איסור מוחלט ליישם את התרגילים ברחוב למטרות התקפה אלא רק למטרות הגנה עצמית בלבד וזאת בתנאי שהתלמיד יודע לבצע את התרגיל במלואו ובצורה הבטוחה ביותר עבורו. אנו באקדמיה לאומנויות לחימה עמי ניב חוזרים ומדגישים כי אנו נגד אלימות ומנסים לצמצם אותה בקרב תלמידינו ולחנך אותך למערכת ערכים של כבוד לזולת וסובלנות, ושימוש בתרגילים הנלמדים באימון רק במצבים בו התלמיד נתון למתקפה פיזית.

ככל שהילד גדל ומתבגר הוא נוטה לבחון את כל הכללים והחוקים המוטלים עליו, אם זה בניסיונות כושלים להתעלם מהם או פשוט לא לקבל אותם. ומכאן תפקידנו "לעמוד על המשמר" על מנת להושיט לו יד מכוונת, להקשיב לתסכול שלו בעקבות הכישלונות וללמד אותו איך להימנע מהם ואיך להתמודד עם כישלון נוסף ועל ידי כך לחזק את האישיות של הילד ולחנך אותו לערכים טובים.

כחלק מהאימונים, כמו בחיים ישנם מצבים קשים פיזית ונפשית שעל הילד להתמודד, בחירות שונות שעליו לבצע בזמנים קצובים וקצרים. תהליך הבחירה בפעולה כזו או אחרת דורש מהילד לעמוד בלחצים קונקרטיים שמלווים כל אחד מאיתנו בילדות ובהמשך גם בהתבגרות האישית. כל בחירה בפעולה מסוימת תגובה בחיזוקים מהמדריך/ מאמן ובעידוד מתמיד לביצוע הבחירות הנכונות. כך שבסופו של דבר תהליך קבלת ההחלטות הנכונות יתבצע בצורה אינסטינקטיבית וישפיע על מגוון התחומים בחיים כמו לימודים, חיי חברה, חיי משפחה וכד'.

אנו רואים עצמנו כמורים ומחנכים של תלמידינו, בשיתוף ותמיכה של ההורים ובתיאום מלא איתם תוך דאגה לטובתו האישית של כל תלמיד ותלמיד רק כך אנו יכולים להצליח ולתת לתלמיד את הכישורים המתאימים לחיים.

התאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב מזמינה אתכם להתנסות בשיעור ניסיון ולחוות תחושה משפחתית עם אוירה לימודית. מגוון פעילויות גופניות לכל המשפחה במהלך שנה מלאה 12 חודשים במגוון מקצועות ספורט ותרבות פנאי.

לפרטים נא ליצור קשר 050-7865-021 / 050-3700-560

עמי ניב

  • מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם
  • תואר שני בסוציולוגיה ומנהל ספורט
  • תואר שני במשפטים
  • דאן 10 קרב מגע, דאן 7 ג'יו ג'יטסו, דאן 4 אייקידו
  • מאמן ויועץ בכיר בתחום האבטחה ואכיפת החוק

Call Now Button