עקרונות בסיסיים להימנע מאלימות!

עקרונות הגנה עצמית וקרב מגע עמי ניב 

עידן בו אנחנו חיים, מתקיימים לא מעט מקרי אלימות, כשבדרך כלל זה מתחיל באלימות מילולית וממשיך לאלימות פיזית. ברוב המקרים האירוע מתחיל בויכוח שניתן לפתרון במהרה, אבל כשכל הצדדים לא מוכנים לוותר על עמדותיהם, מתחילה האלימות.

עקרונות בסיסיים להימנע מאלימות!

שמירה על מרחב אישי, לכל אדם קיימת הזכות היסודית למרחב אישי.

מהו מרחב אישי? מרחב אישי הוא כלי תקשורת בלתי מילולית, המתקשרת למרחב הפיזי המקיף אותנו. המרחב האישי שלנו מקנה לנו מרחב שליטה, מעין טריטוריה אישית, ולכן תחושת האי נוחות מתעוררת כאשר לאיזור זה מתקרב אדם אחר. הגוף שלנו מגיב מיד באופן לא רצוני.

אדם זר שמנסה להתקרב אל המרחב האישי, למנוע מראש ע"י אמירה ברורה, "עצור בבקשה!, דבר איתי מרחוק!". למה? "אני אוהב מרחב".

במקרה של זיהוי אלימות כזאת או אחרת להתרחק מהמקום. במוסדות החינוך, להזעיק מורה אחראי/ת, במרחב הציבורי להזעיק את השיטור העירוני או המשטרה.

במקרה של תקיפה אלימה, חובה עלינו לדעת להגן על עצמנו בכל הגילאים.

במרחבים הציבוריים עלינו תמיד להיות ערניים לנעשה בסביבה שלנו. מסיבה פשוטה, לא להיתקל בעץ, עמוד או סתם בחפץ כלשהו, וכמובן לראות האם מישהו בא לפגוע בנו בכוונה.

במידה אנחנו מזהים אדם שרץ אלינו ועל פניו רואים מצוקה: כמו כעס, עצבנות, שוכרות עלינו לפנות לא את הדרך. במצבים אלה התנהגותו לא צפויה ואף עלולה להיות מסוכנת עבורינו.

אנו עמותת אייקי, אומנויות לחימה עמי ניב רואים עצמנו כמורים ומחנכים של תלמידינו, בשיתוף ותמיכה של ההורים ובתיאום מלא איתם תוך דאגה לטובתו האישית של כל תלמיד ותלמיד רק כך אנו יכולים להצליח ולתת לתלמיד את הכישורים המתאימים לחיים.

עמותת אייקי, אומנויות לחימה עמי ניב מזמינה אתכם להתנסות בשיעור ניסיון ולחוות תחושה משפחתית עם אוירה לימודית. מגוון פעילויות גופניות לכל המשפחה במהלך שנה מלאה 12 חודשים במגוון מקצועות ספורט ותרבות פנאי.

לפרטים נא ליצור קשר 0507865021 / 0526338862

עמי ניב

  • מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם.
  • דאן 10 קרב מגע, ג‘יו ג‘יטסו ואייקידו.
  • תואר שני במשפטים.
  • תואר שני בסוציולוגיה ומנהל הספורט.
  • מאמן ויועץ בכיר בתחום האבטחה ואכיפת החוק.

Call Now Button