חשיבות החינוך והתמודדות במצבי לחץ באמצעות אומנויות הלחימה ומקצועות הספורט תחת קורת גג אחת – חדרה ישראל

חשיבות החינוך והתמודדות במצבי לחץ באמצעות אומנויות הלחימה ומקצועות הספורט תחת קורת גג אחת

בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב

קרב מגע / הגנה עצמית / קפוארה / ג'ודו / ג‘יו ג‘יטסו MMA / אייקידו / אומנויות לחימה לגיל הרך

בתקופה שבה העולם מתפתח וסדר היום לחוץ ועמוס, והציפייה מאתנו להגיע ולהשיג את המטרות הנדרשות כבר מתקופת הגן, ביה"ס ובהמשך חיינו הבוגרים אנו נמצאים במסגרות הדורשת מאתנו עמידה בלחצים. בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב מסייעים למתאמן ומקנים לו כלים להתמודדות עם לחצים, יכולות גופניות, יכולות מנטליות, חווית לימוד מהנה ומיומנויות חברתיות תחת קורת גג אחת.

התאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב משלבים מגוון אומנויות לחימה עם אימוני כושר, ואקרובטיקה, אשר מפתחים אצל הילדים תכונות שונות המגבירים את המודעות לגוף ולתנועה נכונה: יכולות פיזיות, קואורדינציה, תקשורת חברתית, עבודה קוגניטיבית, התמודדות במצבי לחץ, טיפוח יציבה, הרמוניה, איפוק, סבלנות וסובלנות. כלים אלו נועדו לעצב וללמד את הילדים כיצד לבצע בחירות נכונות בחיים ולפעול בצורה הטובה ביותר בשעת הצורך.

באייקי קרב מגע מדגישים על כבוד עצמי, כבוד להורים למאמן וכבוד לזולת יחד עם צניעות וסובלנות. ערכים אלו מודגשים באימונים ומשמשים את החניכים גם בחיי היום יום. בשלב מתקדם כשהפנים התלמיד ערכים אלו, יוכל החניך לקבל הבנה עמוקה יותר של שיטות אייקי בפרט ואומנויות לחימה בכלל. מבחינה טכנית, המטרה באימון היא להביא את התלמיד ליכולת ביצוע תרגיל באופן לא חשיבתי (אינסטינקטיבי) ובכך לקצר את זמן התגובה ושתגובה זו תיתן פתרון יעיל למצבים שונים ברחוב או בקרב תחרותי. כדי לשפר את היכולת הגופנית, המוטורית והקורדנטיבית, מתאמנים התלמידים על מיומנויות אקרובטיות בנוסף למיומנויות שונות ובסיסיות לשיפור הכושר הגופני הדרוש לכל תלמיד. שיפור היכולת הנפשית בא לידי ביטוי באימון התלמיד להתמודד מול מצבי לחץ ובכך לשמור על קור-רוח בזמן שבו הוא נדרש להגן על עצמו בזמן אמת.

חווית הלימוד אצל ילדים היא דבר דומיננטי אשר תקבע את השתתפות הילד בהליך הלמידה. אם ילד אינו נהנה, הוא פחות ישתף פעולה. דרך המשחק ניתן להגיע לכל ילד וילד מהסיבה הפשוטה ביותר, כל ילד אוהב לשחק. המשחק גורם לילד להתנתק לרגע מכל הקשיים הקיימים סביבו, ופשוט ליהנות מהרגע גם אם זה לצורך לימוד. המשחק גורם לילד להתבטא במגוון דרכים וללמוד על הדרך המתאימה לו ביותר. כך גם המיומנות החברתית עולה מדרגה דרך צבירת ניסיון חברתי ע"י ניסוי וטעייה הילד מפנים נורמות חברתיות ומשפר את כישוריו החברתיים (ניהול מו"מ, שכנוע, ניצחון, הפסד, ציות לחוקים, פשרה, גלוי סבלנות, קשירת קשרים חברתיים, החלפת רעיונות, קבלת החלטות, תחרות) תוך שמירה על חוקים וכבוד הזולת. מהבחינה הגופנית זו הזדמנות לפתח את השרירים הגסים ואת השרירים העדינים ולשלוט בעזרתם בפעולות גופניות שונות.

תלמידי התאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב מקבלים כלים רבים התורמים לצמיחה בריאה ואורגנית של הילדים שלנו, האימונים בנויים כדי לעזור לילד להבין ולעכל בשלבים מהירים וללא קשים את העולם הלימודי אליו הוא נכנס. כיצד לומדים, איך להתרכז במשהו שדורש תשומת לב של יותר מכמה שניות או כמה דקות, ואיך לבנות תהליכים מעט מורכבים יותר ממה שהוא היה רגיל בהם עד כה.

בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב מזמינה אתכם להתנסות בשיעור ניסיון ולחוות תחושה משפחתית עם אוירה לימודית. מגוון פעילויות גופניות לכל המשפחה במהלך שנה מלאה 12 חודשים במגוון מקצועות ספורט ותרבות פנאי. לפרטים נא לצור קשר 0507865021

עמי ניב

מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם.

דאן 10 קרב מגע, ג‘יו ג‘יטסו ואייקידו.

תואר שני במשפטים.

תואר שני בסוציולוגיה ומנהל הספורט.

WhatsApp לכתוב בווטסאפ
Call Now Button