חיזוק שלילי וחיזוק חיובי להצלחה – חדרה ישראל

חיזוק שלילי וחיזוק חיובי להצלחה

קרב מגע / הגנה עצמית / קפוארה / ג’ודו / ג‘יו ג‘יטסו MMA /אייקידו / אומנויות לחימה לגיל הרך

בהיותנו ילדים היו לנו חלומות, מה נרצה להיות כשנהיה גדולים ?

כך גם ילדנו, תוהים במה הם רוצים לעסוק כשהיו גדולים, חלק מהגשמת "חלומות" אלו הוא תפקידנו ההורים.

ההורים תמיד רוצים לטובת ילדיהם, שיצליחו בכל דרך בהם הם בוחרים, לא תמיד ילדנו גם יודעים מה הם רוצים להיות כשיהיו גדולים, שזה גם לא נורא, עדיין יש להם זמן להחליט, החלטה זו אינה קלה כמו שידוע לנו ההורים. כאן נכנס תפקידנו להיות להם "מורי דרך", בנוסף לכל הדאגות הרגילות שלנו, בריאות, השכלה, חינוך ועוד.

לא מעט מהילדים נמצאים כיום בחוגים שונים ומגוונים שמטרתם העיקרית לתת כלים בסיסיים לפיתוח תחביבים של ילדנו. בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב נותנים דגש לא רק על מתן כלים בסיסים. אלה גם על עתידם של ילדנו, כאשר תלמיד מגיע לרגע משבר בחייו, אנו דואגים שידע איך להתמודד עם משבר זה. חלק מהתמודדות עם המשבר הוא גם עזרה מצד ההורים, בכך שהורה נותן לילדו חיזוק חיובי או חיזוק שלילי.

ההגדרה למושג חיזוק חיובי היא: חיזוק חיובי הוא גירוי המגביר את תדירות התגובה על ידי נתינתו .ניתן ללמד התנהגויות באמצעות חיזוקים חיוביים. במקרה זה ניתנים גירויים נעימים, אשר מגבירים את תדירות התגובה הרצויה.

ההגדרה למושג חיזוק שלילי היא: חיזוק שלילי הוא גירוי בלתי נעים, המגביר את תדירות התגובה על-ידי הפסקתו או על-ידי הסרתו.

ניתן ללמוד התנהגות גם באמצעות חיזוק שלילי – גירוי לא נעים. הרצון להפסיק/להסיר את הגירוי הלא נעים גורם לנו להגביר את תדירות ההתנהגות הרצויה ולשנות את התנהגותנו.

אז איך יודעים מתי לתת חיזוק חיובי ומתי בחיזוק שלילי ?

קודם כל אנו מנהלים שיחה עם הילד כדי להבין מאיפה הגיע המשבר, תוך כדי שיחה אנו רוצים להבין אם הילד נהנה בחוג או שהוא מחפש תירוצים לצאת ממנו. רק לאחר מכן אנו בוחרים בקפידה בתשובות שלנו על מנת שהילד יבין את המשמעויות השונות של הבחירה שלו. כשבסופו של כל התהליך הילד מגיע בעצמו לתשובה הנכונה ובטוח בפתרון, מגובה בחיזוקים חיוביים.

בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב מתמודד הילד מול בחירות שונות עליו לבצע בזמנים קצובים וקצרים. תהליך הבחירה בפעולה כזו או אחרת דורש מהילד לעמוד בלחצים קונקרטיים שמלווים כל אחד מאיתנו בילדות ובהמשך גם בהתבגרות האישית . כל בחירה בפעולה מסוימת תגובה בחיזוקים מהמדריך/ מאמן ובעידוד מתמיד לביצוע הבחירות הנכונות . כך שבסופו של דבר תהליך קבלת ההחלטות הנכונות יתבצע בצורה אינסטינקטיבית וישפיע על מגוון התחומים בחיים כמו לימודים, חיי חברה, חיי משפחה וכד' .

אנו רואים עצמנו כמורים ומחנכים של תלמידינו, בשיתוף ותמיכה של ההורים ובתיאום מלא איתם תוך דאגה לטובתו האישית של כל תלמיד ותלמיד רק כך אנו יכולים להצליח ולתת לתלמיד את הכישורים המתאימים לחיים.

התאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב מזמינה אתכם להתנסות בשיעור ניסיון ולחוות תחושה משפחתית עם אוירה לימודית. מגוון פעילויות גופניות לכל המשפחה במהלך שנה מלאה 12 חודשים במגוון מקצועות ספורט ותרבות פנאי.

לפרטים נא ליצור קשר 050-7865-021 / 050-3700-560

עמי ניב

מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם

תואר שני בסוציולוגיה ומנהל ספורט

תואר שני במשפטים

דאן 10 קרב מגע, דאן 7 ג'יו ג'יטסו, דאן 4 אייקידו

מאמן ויועץ בכיר בתחום האבטחה ואכיפת החוק

https://youtu.be/X71k-sWH5-4
Call Now Button