עקרונות התאחדות "אייקי" אומנויות לחימה עמי ניב

10 עקרונות, מטרותיו העיקריות של עמי ניב בפיתוחה של אייקי קרב מגע עמי ניב.

"במהלך שנות ה- 90, לאחר שראיתי לא מעט דרכים בעולם אומנויות הלחימה, ולנוכח המציאות של חוסר שלוות הנפש באזרחי מדינת ישראל כתוצאה מנגע האלימות הגואה, התחלתי לפתח את שיטת "קרב מגע עמי ניב". שיטה אשר תוביל לתיקון מצב האלימות בקרב הקהילה ולאורח חיים שלו יותר".

ערכים – שלווה – הגנה עצמית – מיומנות בלחימה – האומנות שבלחימה

 1. "דרכו של התלמיד במהלך אימוניו יחלו בהקניית דרך ארץ וחינוך לכבוד הזולת על מנת שיוכל להבין את משמעות ואהבת לרעך כמוך"
 2. " תלמידי יראו את אומנות הלחימה כדרך חיים ודרך רוחנית להקניית שלוות נפש, והיכולת להתמודד בנגע האלימות הגואה בחברתנו".
 3. "תלמיד אשר עומד בקריטריונים הללו ומתמיד באימוניו יהפוך בשלב מסוים לכלי נשק להגנה עצמית בראש ובראשונה, וכן גם לכלי נשק להתקפה, אך יחד עם זאת לא ישתמש בדרך שבה חונך לרעה אלה ההפך הוא הנכון!"
 4. "נסה לא להיגרר לאלימות גופנית כאשר אתה מותקף מילולית ובזמן שאתה מותקף גופנית עשה ככל יכולתך על מנת לא להיפגע ולמנוע פגיעה של הסובבים אותך".
 5. "יעילות תרגיל בהגנה-עצמית נמדד ביכולת ביצוע של אדם מול תוקף גדול וחזק ממנו".
 6. "שאיפתי היא שכל תרגיל יהיה קל ופשוט לביצוע על מנת שהרצף התנועתי יהיה דומה לתנועות הטבעיות של הגוף".
 7. "הרצף הנכון לביצוע תרגיל מושלם הוא לא לבצע רק הגנה והתקפה, אלה גם להגיע למצב שבו היריב ינוטרל על הקרקע ושאין לו אפשרות נוספת להתקפה ובו בזמן להימנע מהתקפות של תוקפים נוספים".
 8. "על מנת ליצור המחשה של מצבי לחץ נפשי ופיסי הנגרמים כתוצאה מהתקפה אלימה ברחוב, יבוצעו התרגילים הנלמדים בסימולציות שונות הגורמות למצביי לחץ ואף הגעה למיומנות ביצוע אינסטינקטיבי – לא חשיבתי ".
 9. "אחד מהנושאים שאני מעביר לתלמידי הבכירים, הם מיומנות בלחימה בטרור, שבהן התמודדות מול מצבי איום בכלי נשק כגון: אקדח, רובה או רימון, השתלטות על מחזיקי בני-ערובה או התמודדות מול מספר תוקפים בעלי נשק קר".
 10. "כאשר תלמיד קרב מגע עמי ניב עומד בכל עקרונותיי ומגיע לרמה בכירה, מקבל התלמיד ידע במגוון אומנויות לחימה אשר מובילות אותו להבנה עמוקה יותר של האומנות שבלחימה והליכה בדרך הלוחם ומכשיר אותו להיות מדריך וממשיך דרך בקרב מגע עמי ניב בין לאומי.

עמי ניב

 • מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם.
 • תואר שני בסוציולוגיה ומנהל הספורט.
 • דאן 10 קרב מגע, ג‘יו ג‘יטסו ואייקידו.
 • מאמן ויועץ בכיר בתחום האבטחה ואכיפת החוק.

 

אומנויות לחימה עמי ניב מטפחים מצוינות בחינוך ובספורט, יצירתיות ומנהיגות חינוכית בקרב ילדים ובני-נוער, תוך מתן הזדמנות שווה לכל שכבות ומגזרי האוכלוסייה במדינת ישראל. התכנים הלימודים מותאמים לכל הגילאים ולשלב ההתפתחותי בו הם נמצאים: גיל הרך, ילדים, נוער ובוגרים.

אנו רואים עצמנו כמורים ומחנכים של תלמידינו, בשיתוף ותמיכה של ההורים ובתיאום מלא איתם תוך דאגה לטובתו האישית של כל תלמיד ותלמיד, רק כך אנו יכולים להצליח ולתת לתלמיד את הכישורים המתאימים לחיים.

בואו ללמוד ולחוות תחושה משפחתית עם אוירה לימודית. בהנהלת והדרכת עמי ניב אשר ילווה אתכם החל מהצעד הראשון. עמי ניב וצוות המדריכים מזמינים אתכם להתנסות בשיעור ראשון חינם.

מגוון פעילויות גופניות לכל המשפחה במהלך שנה מלאה 12 חודשים

אומנויות לחימה תנועה והתעמלות לגיל הרך

קרב מגע, הגנה עצמית, ג'יו ג'יטסו, ג'ודו, קפוארה, איגרוף תאילנדי, אייקידו, סאנדא, 

צרו קשר: 050-786-5021 / 050-370-0560

http://kravmaga-aiki.com/signuphadera/ 

עמותת אייקי- אומנויות לחימה עמי ניב חדרה

Call Now Button