כלים להתמודד מול מחבלים סכינאים חדרה

כלים להתמודד מול מחבלים סכינאים חדרה

הסכינאות נמצאת המון בכותרות בהקשר של פיגועי טרור ואלימות בין בני נוער. באייקי קרב מגע עמי ניב מעניקים כלים פיזיים להתמודד נגד התקפות סכין. תוכנית האימונים מותאמת לכל קבוצת גיל בהתאמה.

קרב מגע / הגנה עצמית / קפוארה / ג'ודו / ג‘יו ג‘יטסו MMA / אייקידו / אומנויות לחימה לגיל הרך

סכינאות בקרב מחבלים ובני נוער איננה תופעה חדשה, אך היא זוכה להד תקשורתי וציבורי גדול מבעבר. חלק מעובדה זו קשורה ל"פאניקה מוסרית" שעלתה ביחס לאלימות בני נוער במערכת החינוך וריבוי הדיווחים בתקשורת. בנוסף, חלה עלייה משמעותית במספר קורבנות הדקירה במקומות בילוי אשר מסתיימת לא פעם ברצח. כמובן, החוק אוסר על החזקת סכין, והגדרתו היא כלי נשק, כאשר ההגדרה של סכין לפיו היא כלי בעל להב או כלי אחר שמסוגל לדקור או לחתוך שהחזקתו היא עבירה פלילית. המערכת המשפטית מחמירה את הענישה בגין החזקת סכין.כאשר הסכינאות היא רק חלק מתופעה כוללת יותר של אלימות בקרב בני נוער וצעירים, ופיגוע טרור ע"י מחבלים כפי שהתרחשה לאחרונה באוטובוס ע"י מחבל שדקר עם סכין על מנת להורגם מסיבות לאומניות, אין ספק שיש שוני בין התקפה טרור לבין התקפה אלימות שיוצת מכלל שליטה בין בני נוער או בכול המקרים שאנשים נרצחים ע"י התקפות סכין, אבל אין שוני בתוצאה.

באייקי קרב מגע עמי ניב מלמדים את התלמידים להתגונן בפני כלי נשק שונים כמו: סכין, מקל, אקדח וכדומה. האימונים מדמים מצבי אמת בהם התלמיד מותקף בכלי נשק זה או אחר ועליו להגיב באופן מיידי ואינסטינקטיבי – לא חשיבתי. חשוב להדגיש כי כאשר אומרים לא חשיבתי לא מדובר בתגובה לא מושכלת של התלמיד או בצורה מסויימת של "השתוללות" מול התוקף, אלא בביצוע אימונים חוזרים ונשנים לבניית תגובה נכונה כנגד התוקף. כאשר האימונים מושרשים עמוק במודע של התלמיד כך שהוא יבצע אותם כמעט באופן טבעי וללא צורך במחשבה על צורת התגובה או על ביצוע תרגיל שלב אחרי שלב, אלא הדבר ישתלב בתנועות אגרסיביות רציפות על מנת לעצור את האירוע ההתקפה האלימה. עמי ניב: "אם אדם אינו מצליח לבצע תרגיל בזמן לחץ, אז הוא אינו יודע את התרגיל".

באייקי קרב מגע עמי ניב שמים דגש רב על מניעת אלימות כאשר המוטו הוא "פעל כפי יכולתך אך פעל נכון", "מינימום הגנה נגד מקסימום התקפה", "ביצוע תרגיל ברמה לא חשיבתית והשתלטות על היריב, תוך כדי שליטה על תוקפים נוספים זאת אומרת שעל המתגונן לבצע מינימום צעדים על מנת להשבית את התוקף או את התוקפים ולצאת מהתקפה בצורה היעילה ביותר. בנוסף, התנהגותם של התלמידים המתאמנים באייקי קרב מגע הופכת להיות פחות אלימה. כשהם בעצם לומדים מיומנויות רבות ערך המשפרות את הביטחון העצמי ואת יכולת ההתמודדות עם מצבי לחץ מול סכנה או התקפה אלימה, על ידי כך הם גם נשארים בריאים ופעילים !!!

באומנויות לחימה עמי ניב שמים דגש רב על מניעת אלימות כאשר המוטו הוא מינימום הגנה נגד מקסימום התקפה. זאת אומרת שעל המתגונן לבצע מינימום צעדים על מנת להשבית את התוקף או את התוקפים ולצאת מהתקפה בצורה היעילה ביותר.

אומנויות לחימה עמי ניב מזמינה אתכם להתנסות בשיעור ניסיון ולחוות תחושה משפחתית עם אוירה לימודית. מגוון פעילויות גופניות לכל המשפחה במהלך שנה מלאה 12 חודשים במגוון מקצועות ספורט ותרבות פנאי.

לפרטים נא לצור קשר 050-7865-021 / 050-3700-560

עמי ניב

  • מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם.
  • דאן 10 קרב מגע, ג‘יו ג‘יטסו ואייקידו.
  • תואר שני במשפטים.
  • תואר שני בסוציולוגיה ומנהל הספורט.
  • מאמן ויועץ בכיר בתחום האבטחה ואכיפת החוק.

עמותת אייקי – אומנויות לחימה עמי ניב חדרה

Call Now Button