מתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז – חדרה ישראל

אומנויות לחימה עמי ניב מתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז- חדרה ישראל

קרב מגע / הגנה עצמית / קפוארה / ג’ודו / ג‘יו ג‘יטסו MMA /אייקידו / אומנויות לחימה לגיל הרך

הפרעה בריכוז ובקשב הינה הפרעה נפוצה אצל ילדים, הממשיכה לעיתים לגיל ההתבגרות ולגיל מבוגר יותר. ההפרעה נובעת מקושי בוויסות קשב ומיקוד הריכוז. הפרעת קשב וריכוז נחשבת כיום לאחת ההפרעות השכיחות בתחום הנוירולוגיה והפסיכיאטריה של הילד, ויש לה השלכות על עתידם הרגשי, ההתנהגותי והאקדמי של הילדים הלוקים בה. התפתחות הפרעת קשב וריכוז אינה מבוססת על גורם יחיד אלא על מכלול גורמים ביולוגים, פסיכולוגים וחברתיים המעצבים את התסמונת המלאה. ההפרעה היא רב דורית, ובין החוקרים נעשים מאמצים גדולים ביותר לגלות גנים הקשורים להפרעה זו.

הפרעת קשב דורשת אבחון מוקדם ככל האפשר, לצורך טיפול יעיל ומניעת התפתחותן של הפרעות פסיכיאטריות נלוות. האבחון הוא מורכב בשל אופי ההפרעה רבת הממדים, ההפרעה קרובה לנורמה ונטולת מאפיין מזהה ברור. כמו כן, אין כיום בדיקה חד משמעית לאישור האבחנה. הצוות הרב מקצועי המאבחן והמטפל חייב לכלול רופא מומחה בהתפתחות הילד ובפסיכולוגיה שלו. באמצעות טיפול הולם, האבחנה של הילד הסובל מהפרעת קשב עשויה להיות טובה מאד. לפיכך, תהליכים של אבחון מוקדם וטיפול מוקדם הם בעלי חשיבות מירבית. הפרעות קשב וריכוז מתאפיינות בעיקר ליקוי בקשב, אימפולסיביות ופעילות יתר.

ליקוי בקשב – ילדים אלו מתקשים בכיתה בריכוז לטווח ארוך בנושא הנלמד. כל גירוי חיצוני אחר מסב את תשומת ליבם מהנושא. לכן יש גם קושי באירגון, הם אינם מסיימים פרויקטים או שוכחים ציוד. לעומת זאת, הם מסוגלים להתרכז במטלה שהם אוהבים מאוד, במשך שעות (טלוויזיה, מחשב). מרכיב המוטיבציה של הילד קיים בהפרעת קשב וריכוז משפיע על התבטאותה לחיוב או לשלילה.

פעילות יתר – מתפתח כבר בשנים הראשונות לחיים, והוא שילוב של פעילות יתר והפרעה לסביבה באותו הזמן. הילדים הסובלים מכך מפריעים בגן, בבית הספר ובבית. הם מלווים באי שקט.

פסיכומוטורי – הם קמים, יושבים, רצים, רבים ונמצאים בעימות מתמיד עם המבוגרים בסביבתם המיידית. חוסר ארגון בולט באי השקט. לעיתים קרובות חסר תסמין זה בבדיקה הקלינית אצל הרופא ולכן חשוב דיווח ההורים והמורים.

אימפולסיביות – קושי לשלוט בדחפים. ילדים אלו מתקשים להיכנס למסגרת חוקית של משחק או לחכות לתורם לשחק, הם מתפרצים לתוך דברי האחר ומשתתפים במשחקים מסוכנים מאוד.

אומנויות לחימה עמי ניב מסייעים לילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז בתשומת לב רבה, ומשקיעים מאמצים רבים לעזור לילד/נער בהפגת מתחים ולחצים בהם הם נמצאים. חשוב לזכור כי מדובר בילד, והדבר הכי חשוב אצל ילדים הוא ההנאה, כשילד נהנה הוא גם מנסה להתמיד בלהיות מרוכז במהלך האימון. בנוסף, במהלך האימון הוא מוציא אנרגיות על ריכוז, חשיבה, הקשבה, מיקוד על הצלחה לא בשביל מישהו אלא בשביל עצמו.

אנו רואים עצמנו כמורים ומחנכים של תלמידינו, בשיתוף ותמיכה של ההורים ובתיאום מלא איתם תוך דאגה לטובתו האישית של כל תלמיד ותלמיד רק כך אנו יכולים להצליח ולתת לתלמיד את הכישורים המתאימים לחיים.

אומנויות לחימה עמי ניב מזמינה אתכם להתנסות בשיעור ניסיון ולחוות תחושה משפחתית עם אוירה לימודית.מגוון פעילויות גופניות לכל המשפחה במהלך שנה מלאה 12 חודשים במגוון מקצועות ספורט ותרבות פנאי.

לפרטים נא ליצור קשר 050-7865-021 / 050-3700-560

עמי ניב

  • מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם
  • תואר שני בסוציולוגיה ומנהל ספורט
  • תואר שני במשפטים
  • דאן 10 קרב מגע, דאן 7 ג'יו ג'יטסו, דאן 4 אייקידו
  • מאמן ויועץ בכיר בתחום האבטחה ואכיפת החוק

עמותת אייקי – אומנויות לחימה עמי ניב חדרה

Call Now Button