הורים המדריכים המאמנים וההצלחה בהעצמה של הילד חדרה ישראל

הורים המדריכים המאמנים וההצלחה בהעצמה של הילד חדרה ישראל

תפקידים של ההורים בהתפתחות הספורטאי. ומה תפקיד המדריכים והמאמנים בתקשורת עם ההורים ?

קרב מגע / הגנה עצמית / קפוארה / ג'ודו / ג‘יו ג‘יטסו MMA / אייקידו / אומנויות לחימה לגיל הרך

בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב רואים את ההורי התלמידים כחלק חשוב ומכריע בהתפתחותו הגופנית, הנפשית והמקצועית של הילד בתהליך האימון, התחרות, והמבחן לחגורה, וכיצד ההורים והמועדון המודרני צריך להתייחס אליו כדי לשפר את תפקודו של הילד. המוטו העיקרי הוא כי ילד איננו מבוגר קטן והא נמצא בתהליך של גדילה , תהליך המושפע מהסביבה. בתורת האימון המודרנית יש התייחסות גדולה מאוד לאימון הילדים ,המסגרת, המערכת ובמיוחד למעגל ההורה ילד שהוא מעגל משמעותי להבטחת בריאות הילד גופנית ורגשית .

בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב משקיעים שעות וימים בשיחות עם ההורים, המדריכים, והמאמנים במטרה לשפר את הקשר בין ההורים למועדון, ובין הילד למדריך. לעיתים המאמנים נתקלים בהורים "המפריעים" להתפתחותו של הילד מבחינה ספורטיבית. כי על-פי דעתם: הילד לא מרוכז באימון, "משחק עם החבר". / הילד לא מקשיב להוראות המדריך כי הוא בעולם משלו.

הבעיה מתחילה כאשר ההורה נשאר לצפות בילד במהלך האימון או התחרות או במבחן לדרגה, הרי הילד מודע לכך שההורה יושב וצופה בו  ותוך כדי מעביר ביקורת (במודע או לא במודע). לא מספיק שעליו לרצות את המדריך או המאמן בזמן האימון או תחרות או מבחן לדרגה, דבר הגורם לילד תסכול כפול כשהוא לא עומד במשימה. גם לא הצליח לעמוד בדרישת המדריך או המאמן וגם לא בציפייה של ההורים הנמצאים באולם.

בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב קיימת תוכנית רב שנתית המותאמת על-פי גילו, רמתו הגופנית, הנפשית והמקצועית של הילד. התוכנית השנתית בנויה ממספר פעילויות המאפיינות אומנויות לחימה.

– העליה בדרגה – זהו המעמד שכול ילד מחכה ומתרגש לפניו, במטרה להיות התלמיד המתקדם של הקבוצה והגאווה של ההורים.

– התחרות – זהו שלב בו התלמיד מעוניין לבחון בעצמו את הטכניקה שהוא לומד. במטרה להוכיח את עצמו בפני המדריך או המאמן וההורים ולגרום להם לגאווה.

– עוזר מדריך – במהלך השנים כשמתחזק הקשר בין הילד למדריך. הופך המדריך למושא הערצה אצל ילד שגודל ומעוניין להיות כמוהו. כאן משתלבת התוכנית של עוזר המדריך, שמטרתה לבנות ולעלות את התלמיד מדרגה מבחינה מקצועית, גופנית ונפשית.

אנו רואים בכם ההורים כחלק בלתי נפרד מהאימונים, מהתחרויות ובמבחני עליה בדרגה. עם תפקיד חשוב ביותר המסייע לנו בתור מדריכים ומאמנים של ילדכם להצליח. לפעמים חוזר הילד הביתה מאימון עם מוטיבציה ירודה, ואומר משפטים כמו "לא בא ליותר על החוג הזה". דבר שיכול להתבטא במספר דרכים. הילד לא מסדר עם הקבוצה בא הוא נמצא. מישהו הציק לו, האימון היה קשה מידי וכדומה. תפקידכם כהורים הוא קודם לברר בצורה עדינה ככול האפשר מה לא מצא חן בעיני הילד באותו אימון, ובנוסף לידע את מדריכו האישי כדי שהוא יוכל לתת מענה הולם לבעיה שנוצרה. עם זאת להסביר לילד שהוא תמיד יכול לפנות למדריך או המאמן בכול בעיה. בתחרויות הגורמים הינם אחרים, כמו הפסד בלתי צפוי או כישלון בביצוע תרגיל. כאן ההורים צריכים לתפקד כ ה'פסיכולוג אחרי התחרות ' גם לאחר הצלחה וגם לאחר כישלון ,ומה לגבי התפקיד שלו בשמירת אורח חיים ספורטיבי הרי הוא אחראי עליו לא פחות מהמאמן !!

יש לזכור כי ילד אמור להנות מתהליך האימון, והחיבור האופטימאלי בין נושאי הלימוד בהתאם לגיל והחיבור המשולם בין המעגלים. המעגל הראשוני שבין הספורטאי והמאמן, והמעגל השני הוא ההורה והילד. בהקשר של המאמן והילד מעגלים אלה צריכים לתפקד מתוך הערכה אחד לשני ומתוך הבנה אחד לשני כאשר המילה סבלנות יש לה משמעות מעשית יום יום באימונים, בתחרויות ובמבחני עליה בדרגה שהם אמצעי ולא מטרה כי המטרה השתתפות מתמשכת ויציבה בקבוצה הבוגרת.

אנו מזמינים אתכם להתנסות בשיעור ניסיון ולחוות תחושה משפחתית עם אוירה לימודיתמגוון פעילויות גופניות לכל המשפחה במהלך שנה מלאה 12 חודשים במגוון מקצועות ספורט ותרבות פנאי.

לפרטים נא לצור קשר  050-7865-021 / 050-3700-560

עמי ניב

מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם.

דאן 10 קרב מגע, ג‘יו ג‘יטסו ואייקידו.

תואר שני במשפטים.

תואר שני בסוציולוגיה ומנהל הספורט.

מאמן ויועץ בכיר בתחום האבטחה ואכיפת החוק.

www.kravs-maga.com

www.kravs-maga.ru

Call Now Button