ספורט וכושר גופני לגיל השלישי חדרה ישראל

אומנויות לחימה עמי ניב ספורט וכושר גופני לגיל השלישי חדרה ישראל

קרב מגע / הגנה עצמית / קפוארה / ג’ודו / ג‘יו ג‘יטסו MMA /אייקידו / אומנויות לחימה לגיל הרך

הגיל השלישי, זהו גיל בו גוף האדם מתחיל להראות סימני עייפות אם זה כאבי גב, רגליים וכמעט בכול מקום אחר בגוף. מה שגורם לנו להאט את חיינו, להפסיק לעבוד וכדומה. באקדמיה לאומנויות לחימה עמי ניב אומרים אין צורך לעצור את חיינו גם בגיל השלישי, כל עוד יש אפשרות לשפר את הכושר הגופני ולחזק את שרירי הגוף ובו בזמן גם ליהנות.

מחקרים מוכיחים, כי שמירה על כושר גופני משפרת את הבריאות ואיכות החיים בכלל ושל אנשים מבוגרים בפרט כאשר זה נעשה בצורה מבוקרת. חשוב לדעת שכושר גופני הוא דבר נרכש וניתן לפתח כושר גופני בכול גיל, גם מי שלא מתאמן יכול להתחיל להתעמל בגילאים מבוגרים יותר, בהדרגה ובצורה מבוקרת, ולשפר את כושרו הגופני ואת איכות חייו בהתאם.

ראשית יש להבין כי אפיוני הגיל המבוגר הם, היחלשות גדולה יותר בשרירי פלג גוף תחתון: ירכיים, ברכיים, וקרסוליים. יתר על כן, יש צורך להדגיש קבוצות שרירים ספציפיות החיוניות לתפקוד היומיומי. לכן יש צורך בחיזוק קבוצות השרירים העיקריות כאשר סדר התרגילים יהיה מקבוצת שרירים גדולה לקבוצה קטנה יותר: חזה, גב, כתפיים, זרועות, בטן וגב תחתון.

ארבעת האימונים הטובים ביותר לכושר בגיל המבוגר, לאנשים הרוצים לשמור על בריאותם ועצמאותם: הגמישות והסיבולת, היציבה, שיפור הכוח:

אימוני כוח – אימונים אלה נועדו לבניית מסת שרירים אצל אנשים מבוגרים ולהגביר את חילוף החומרים, דבר המסייע לשמירה על משקל תקין ורמות סוכר מאוזנות.

אימונים לשיפור היציבה – מדי שנה נרשמים בכל העולם ובישראל מקרי אשפוז רבים של קשישים עקב שברים בירכיים כאשר הסיבה הראשונה לשברים אלה היא נפילות. אימונים אלה עוזרים בבניית שרירי הרגליים ובכך, מסייעים במניעת נפילות.

אימוני מתיחות – אימונים אלה משפרים את הגמישות ובכך, מאפשרים תנועות חופשיות יותר.

אימוני סיבולת – אימונים המגבירים את קצב פעימות הלב ואת יכולת הנשימה. אימונים אלה כוללים פעילויות כמו: אייקי קרב מגע, הליכה, ריצה, הגנה עצמית, רכיבת אופניים ואפילו גריפת עלים בגינה. חשוב לזכור כי אימוני סיבולת חייבים להיעשות בהדרגה ורצוי להתחילם באימונים קצרים שלא עולים על 45 דקות ביום. על מנת להיטיב את איכות החיים יש להתמיד בפעילות זו אשר תשפר את הכושר ואת תפקודן של כל מערכות הגוף.

בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב נותנים מענה ומעודדים גם את בני הגיל השלישי להתחיל להתאמן ולשפר גם את איכות החיים כמו גם את עניין ההגנה העצמית. כידוע בני הגיל השלישי היום חשופים יותר גם לאלימות מצד השכבות הצעירות יותר כאשר הדבר מתבטא בתקיפות אלימות , מעשי שוד וכדומה.

אנו רואים עצמנו כמורים ומחנכים של תלמידינו, בשיתוף ותמיכה של ההורים ובתיאום מלא איתם תוך דאגה לטובתו האישית של כל תלמיד ותלמיד רק כך אנו יכולים להצליח ולתת לתלמיד את הכישורים המתאימים לחיים.

התאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב מזמינה אתכם להתנסות בשיעור ניסיון ולחוות תחושה משפחתית עם אוירה לימודית.מגוון פעילויות גופניות לכל המשפחה במהלך שנה מלאה 12 חודשים במגוון מקצועות ספורט ותרבות פנאי.

לפרטים נא ליצור קשר 050-7865-021 / 050-3700-560

עמי ניב

  • מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם
  • תואר שני בסוציולוגיה ומנהל ספורט
  • תואר שני במשפטים
  • דאן 10 קרב מגע, דאן 7 ג'יו ג'יטסו, דאן 4 אייקידו
  • מאמן ויועץ בכיר בתחום האבטחה ואכיפת החוק

עמותת אייקי – אומנויות לחימה עמי ניב חדרה

Call Now Button