אייקי קרב מגע – ג'יו ג'יטסו – ג'ודו, הדרך לבנות כוכבים בספורט – חדרה ישראל

אייקי קרב מגע – ג'יו ג'יטסו – ג'ודו, הדרך לבנות כוכבים בספורט

קרב מגע / הגנה עצמית / קפוארה / ג'ודו / ג‘יו ג‘יטסו MMA / אייקידו / אומנויות לחימה לגיל הרך

כל הורה חולם שהבן/בת שלו יהיה הכוכב הבא בספורט. אולם להיות הורה לספורטאי אינו דבר פשוט. ילדים שמתגלים ככישרוניים בספורט, צריכים לעבור דרך ארוכה עד שהם מגיעים לאותם רגעי תהילה נכספים. הדרך רצופה כישלונות והצלחות, משברים ורגעי שיא ואותם הורים מסורים המלווים ומטפחים את הכישרון הפוטנציאלי של ילדיהם מוצאים עצמם חווים את הכישלונות והצלחות לא פחות מילדיהם.

מדריכי התאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב מספרים שציפיות ההורים להצלחה בספורט לעתים גבוהות מציפיות הילדים עצמם. לפעמים הרגשת ההורה שמגיע לצפות בחוג שוכח לפעמים שהחוג מיועד לבן/בת שלו. ישנם גם הורים המגשימים את חלומם האישי באמצעות ילדיהם, מה שפספסו בתור ילדים היום הם מאפשרים לילדיהם. הורים תומכים, מלווים ומשקיעים בילדים זמן וכסף, אולם לעתים הורים מתערבים יתר על המידה ופוגעים בסיכויי ההצלחה של ילדיהם.

על כן, מדריכי אייקי קרב מגע ממליצים להורים להשפיע בצורה חיובית על ילדיהם: לחסוך בביקורת, לתמוך, להזכיר לילדיהם את היכולת והפוטנציאל הטמון בהם, ללמד אותם להסתדר עם מה שיש ולשמור על אופטימיות וגישה חיובית. כשההורה מעוניין להביע את דעתו, מומלץ להקפיד על מספר כללים:

  • להתחיל תמיד במשהו חיובי (כך תזכו בהקשבה), להמשיך בשלילי ולזכור לסיים במשהו חיובי המשאיר טעם טוב להמשך.
  • התייחסו להתנהגות מסוימת והימנעו מלדבר בצורה כללית.
  • בחרו עיתוי ומקום מתאים לומר את הדברים – לא בפני אנשים, כשהילד קצת נרגע מהאימון.
  • עדיף לשאול קודם כל את הילד: איך הוא חושב שהוא התאמן (במקום שיקבל הרצאה(.
  • שדרו אמפטיה: השתמשו במשפטים כגון: "אני מבין שהיה אימון קשה… ראיתי איך התאמצת…."
  • אף פעם לא "ללכלך" בפניו על המאמן שלו – ללמד את הילד גישה שלהסתדר הכי טוב עם מה שיש, לא לחפש תירוצים. לכבד את מי שמאמן אותו.
  • להימנע מרכילויות ומהפצת שמועות – הדבר פוגע באמון שילדכם נותנים במי שאמור להיות המדריך הפיזי והמנטאלי שלהם.
  • לזכור שהתפקיד העיקרי של הורה הוא לתמוך, לעודד, לנחם, לתת ביטחון.

בעזרת המדריכים של אייקי קרב מגע ההורה יכול לעזור לילדו לפתח אורח חיים בריא וספורטיבי הכולל: הרגלי תזונה נכונים, היגיינה אישית פעילות גופנית, וזמני בילוי מתאימים. פעילותו של הילד צריכה להיות מהנה ומשמעותית עבורו, כך שירצה לאמץ אותה כאורח חיים כספורטאי מקצועי לשנים רבות.

אנו בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב רואים עצמנו כמורים ומחנכים של תלמידינו, בשיתוף ותמיכה של ההורים ובתיאום מלא איתם תוך דאגה לטובתו האישית של כל תלמיד ותלמיד רק כך אנו יכולים להצליח ולתת לתלמיד את הכישורים המתאימים לחיים. התאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב מזמינה אתכם להתנסות בשיעור ניסיון ולחוות תחושה משפחתית עם אוירה לימודית. מגוון פעילויות גופניות לכל המשפחה במהלך שנה מלאה 12 חודשים במגוון מקצועות ספורט ותרבות פנאי. לפרטים נא לצור קשר 0507865021

עמי ניב

מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם.

דאן 10 קרב מגע, דאן 6 ג‘יו ג‘יטסו, דאן 4 אייקידו.

תואר שני במשפטים.

תואר שני בסוציולוגיה ומנהל הספורט.

מאמן ויועץ בכיר בתחום האבטחה ואכיפת החוק.

Call Now Button