מה עושים כשהילד מרגיש שהוא חייב להיות מושלם? – חדרה ישראל

מה עושים כשהילד מרגיש שהוא חייב להיות מושלם

קרב מגע / הגנה עצמית / קפוארה / ג'ודו / ג‘יו ג‘יטסו MMA / אייקידו / אומנויות לחימה לגיל הרך

הורים רבים חולמים על הילד המושלם, שעושה הכול בדיוק כמו שצריך, ומצליח בכל משימה אליה הוא נדרש. אבל, מי שמגדל ילד כזה, מגלה מהר מאוד שהדבר אינו פשוט כלל. הצורך להחזיק תמיד במצב 'מושלם', מלווה בלחץ מתמיד ובדימוי עצמי פגיע, והילד חווה סבל לא קל. אמנם הרצון לעשות דברים בצורה מושלמת, כולל בתוכו גם תכונה חיובית של שאפתנות, שמובילה למוטיבציה גבוהה לבצע דברים בצורה מיטבית, ולהתקדמות משמעותית בתחומים רבים, אבל מצד שני ביחד עם המוטיבציה החיובית מתפתח אצל הילד הפרפקציוניסט מבט הפוך על תוצאות, חוסר היכולת להגיע לשלמות המשימה. מצב זה גורם ללחץ נפשי שמתפתח כתוצאה ממדידה כזו של התוצאות.

ישנם ילדים שהצורך להצליח בכל מחיר, מונע מהם את ההנאה שבמשחק, במידה ויש אלמנט תחרותי, גם אם הוא רמוז וחבוי. הצורך לעשות הכול בצורה מושלמת, נפגש עם המציאות שאינה מאפשר שלמות תמידית, ומוליד כעסים ומתחים פנימיים. ילדים פרפקציוניסטים כועסים על עצמם ועל הסביבה, והם מלאים ברגשי אשם על כשלונותיהם. לילדים כאלה יש נטייה להזניח תחומים אחרים, כגון פיתוח קשרים חברתיים, לטובת לימודים אינטנסיביים יותר, שיובילו להצלחה ולמשוב מיידי.

ילדים ובני נוער רבים הנמצאים בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב חווים בכל פעם מחדש את היכולת להתמודד עם הצלחות וכישלונות. בו בזמן הם מקבלים את החיזוקים גם מהמדריכים וגם מהחברים שלהם לקבוצה. מה שטורם להם לביטחון העצמי, לתקשורת החברתית, טיפוח יחסים חברתיים. צריך לקחת בחשבון שזהו תהליך שנבנה לאורך זמן.

בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב קיימות תוכניות ייחודיות שמלמדות את הילד והנער אייך להתמודד מול מצבי לחץ שונים. תוכניות אלו נבנו ע"י עמי ניב במטרה לשפר את היכולת הגופנית, הנפשית והחשיבתית של התלמיד, בביצוע משימות מורכבות, בצורה הפשוטה אך היעלה ביותר ובכך לקצר את זמן התגובה. ותגובה זו תיתן פתרון יעיל למצבים שונים ביום יום.  כדי לשפר את היכולת הגופנית והנפשית התלמידים מתאמנים במספר מקצועות כגון: אייקי קרב מגע, אייקי קפואירה, ג'ודו, אייקי ג'יו ג'יטסו MMA , אייקידו, אגרוף תאילנדי ועוד… ההתנסות במספר מקצועות באקדמיה לכושר ולאומנויות לחימה עמי ניב נותנים לילד את ההרגשה של הצלחה והיכולות להתמודד בהצלחה עם מטלות מורכבות וקשות.

אנו בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב רואים עצמנו כמורים ומחנכים של תלמידינו, בשיתוף ותמיכה של ההורים ובתיאום מלא איתם תוך דאגה לטובתו האישית של כל תלמיד ותלמיד רק כך אנו יכולים להצליח ולתת לתלמיד את הכישורים המתאימים לחיים. אנו מזמינים אתכם להתנסות בשיעור ניסיון ולחוות תחושה משפחתית עם אוירה לימודית. מגוון פעילויות גופניות לכל המשפחה במהלך שנה מלאה 12 חודשים במגוון מקצועות ספורט ותרבות פנאי. לפרטים נא לצור קשר 0507865021

עמי ניב

מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם.

דאן 10 קרב מגע, דאן 6 ג‘יו ג‘יטסו, דאן 4 אייקידו.

תואר שני במשפטים.

תואר שני בסוציולוגיה ומנהל הספורט.

מאמן ויועץ בכיר בתחום האבטחה ואכיפת החוק.

Call Now Button