פעילות גופנית כדרך חיים לגיל הרך, לילדים ונוער – באייקי קרב מגע מונעים השמנה

קרב מגע / הגנה עצמית / קפוארה / ג’ודו / ג‘יו ג‘יטסו MMA / אייקידו / אומנויות לחימה לגיל הרך

עד לפני מספר שנים היינו יכולים לשמוע אמהות הקוראות לילדיהן מן המרפסות לבוא ולאכול את ארוחת הערב ולישון. כיום המצב שונה הילד מסוגר בביתו ובעיקר בחדרו מול המחשב, סדר יומו כולל ביקור בבית הספר, שיעורי בית ואחר כך הסתגרות מול המחשב והטלוויזיה. הורים היום צריכים להיאבק בילדם שיצא מן החדר למפגשים חברתיים ולפעילות גופנית. בבתי הספר מקדישים כשעתיים שבועיות לפעילות גופנית, דבר שאינו מספיק על מנת לאפשר לילד לזוז ולמצות את היכולות הגופניות שלו, מה גם ששיעורי הספורט כוללים מערכים מיושנים ולא תמיד מתאימים לילדים של ימינו . סדר היום כמו גם הארוחות כיום הוא שרירותי, הילד אוכל ככל העולה על רוחו והארוחות המשפחתיות הממוסדות תופסות פחות מקום בחיי הילד. כמו כן תרבות הנשנושים עולה מדרגה, כאשר מגוון החטיפים והאוכל המהיר נעשים יותר זמינים וקלים להכנה ע”י ההורים.

יש לציין כי שמירה על פעילות גופנית מסודרת מעלה את הביטחון העצמי של הילד, שומרת על בריאותו ומונעת מחלות כרוניות בעתיד. כאשר מדברים על פעילות גופנית יש להתמקד בכמה מישורים. הפסיכולוגי, הבריאותי והחברתי.

המישור הפסיכולוגי ילד אשר לא מבצע פעילות גופנית באופן שוטף יהיה ילד עייף יותר, משועמם יותר ומתוסכל יותר שכן לא יוכל לבצע פעולות שונות אותן הוא רוצה במסגרות ספורטיביות. כמו גם פעולות פשוטות בבית. הוא יחפש לעצמו “נחמה” באוכל על מנת לספק איזשהו צורך מיידי וילך וישמין יותר ויותר. ילדים בעלי השמנת יתר נוטים להיות חרדתיים יותר עם דימוי עצמי נמוך כמו גם הביטחון העצמי.

המישור הבריאותי – לילדים עם השמנת יתר סיכויים גבוהים יותר לחלות במחלות כרוניות כמו סכרת, יתר לחץ דם, מחלות לב, ניוון שרירים וכדומה. התזונה הלא מאוזנת בקרב ילדים עם השמנת יתר הגוף מקבל מזון מסוגים שונים אך מנצל רק אחוז קטן ממנו לפעילות וכל מה שלא נשרף בפעילות ספורטיבית הופך לשומנים המעמיסים על השרירים ולפעמים יכולים גם לגרום לקשיי נשימה על כן חשוב לספק לגוף ויטמינים ומינרלים חשובים על מנת להגביר את חילוף החומרים בגוף. פעילות ספורטיבית יכולה לסייע לילד בעל השמנת היתר גם אם הוא כבר שם, הפעילות הגופנית גורמת לשרירים של הילד לעבוד ולצרוך אנרגיה כך שהשומן המועמס על השריר הופך לאנרגיה ונשרף. יש לציין כי גם בילד ללא השמנת יתר חשוב מאד לבצע פעילות גופנית מבוקרת על מנת לשמור על בריאותו ושלמותו של הילד המתאמן. בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב מתאימים תכנית לכל תלמיד ותלמיד, בהתאם ליכולות הגופניות שלו ובהתאם לרמתו הבריאותית, כאשר המטרה היא למקסם את היכולות של הילד ולעודד אותו לנהל אורח חיים בריא הכולל, תזונה נכונה בשילוב מתמיד עם פעילות גופנית, במסגרת אימונים קבוצתית מסודרת של 2 עד 3 פעמים בשבוע, על מנת שהילד יגיע לפעילות גופנית אפקטיבית הדרגתית, ובהמשך ספורטאי מקצועי פעיל.

המישור החברתי – אין ספק שילד הסובל מהשמנת יתר סופג מידי פעם לפעם הערות לגבי מצבו הגופני, דבר כזה יכול לגרום לו לדיכאונות, לירידה בביטחון העצמי ובדימוי העצמי. הילד עלול להתבייש בגופו ולסרב להשתתף בפעילות חברתית כזו או אחרת . בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב מתייחסים לכל ילד בצורה שווה ומלמדים את התלמידים להתייחס בכבוד ובסובלנות לזולת ללא שום קשר למראה החיצוני שלו וכן מעודדים פעילות חברתית משותפת.

יש לציין כי לאחרונה רואים עלייה מדאיגה ומתמדת במקרי השמנת יתר בקרב ילדים וכן בקרב מבוגרים ההשלכות של דבר זה יכולות להיות הרסניות ולכן בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב מדגישים שוב ושוב את החשיבות של אורח חיים בריא הכולל תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית כיחידה אחת.

התאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב מזמינה אתכם להתנסות בשיעור ניסיון ולחוות תחושה משפחתית עם אוירה לימודית. מגוון פעילויות גופניות לכל המשפחה במהלך שנה מלאה 12 חודשים במגוון מקצועות ספורט ותרבות פנאי.

לפרטים נא לצור קשר 050-7865-021 / 050-3700-560

עמי ניב

מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם.

דאן 10 קרב מגע, ג‘יו ג‘יטסו ואייקידו.

תואר שני במשפטים.

תואר שני בסוציולוגיה ומנהל הספורט.

מאמן ויועץ בכיר בתחום האבטחה ואכיפת החוק.