חיזוק שלילי וחיזוק חיובי להצלחה בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב

קרב מגע / הגנה עצמית / קפוארה / ג’ודו / ג‘יו ג‘יטסו MMA / אייקידו / אומנויות לחימה לגיל הרך

בהיותנו ילדים היו לנו חלומות, מה נרצה להיות כשנהיה גדולים ?

כך גם ילדנו, תוהים במה הם רוצים לעסוק כשהיו גדולים, חלק מהגשמת “חלומות” אלו הוא תפקידנו ההורים.

כהורים אנחנו תמיד רוצים לטובת ילדנו, ושיצליחו בכל דרך בהם הם בוחרים. אך לא תמיד ילדינו יודעים מה הם רוצים להיות כשיגדלו, שזה גם לא נורא, עדיין יש להם זמן להחליט. החלטה זו אינה קלה כמו שידוע לנו ההורים. כאן נכנס תפקידנו להיות להם “מורי דרך”, בנוסף לכל הדאגות הרגילות שלנו, בריאות, השכלה, חינוך ועוד.

לא מעט מהילדים נמצאים כיום בחוגים שונים ומגוונים שמטרתם העיקרית לתת כלים בסיסים לפיתוח תחביבים של ילדנו. בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב נותנים דגש לא רק על מתן כלים בסיסים. אלה גם על עתידם של ילדנו, כאשר תלמיד מגיע לרגע משבר בחייו, אנו דואגים שידע אייך להתמודד עם משבר זה. חלק מהתמודדות עם המשבר הוא גם עזרה מצד ההורים, בכך שההורה נותן לילדו חיזוק חיובי או חיזוק שלילי.

ההגדרה למושג חיזוק חיובי היא: גירוי המגביר את תדירות התגובה על ידי נתינתו. ניתן ללמד התנהגויות באמצעות חיזוקים חיוביים. במקרה זה ניתנים גירויים נעימים, אשר מגבירים את תדירות התגובה הרצויה. ההגדרה למושג חיזוק שלילי היא: גירוי בלתי נעים, המגביר את תדירות התגובה על-ידי הפסקתו או על-ידי הסרתו. ניתן ללמוד התנהגות גם באמצעות חיזוק שלילי – גירוי לא נעים. הרצון להפסיק/להסיר את הגירוי הלא נעים גורם לנו להגביר את תדירות ההתנהגות הרצויה ולשנות את התנהגותנו.

אז איך יודעים מתי לתת חיזוק חיובי ומתי חיזוק שלילי ?

קודם כל אנו מנהלים שיחה עם הילד כדי להבין מאיפה הגיע המשבר, תוך כדי השיחה אנו רוצים להבין אם הילד נהנה בחוג או שהוא מחפש תירוצים לצאת ממנו. רק לאחר מכן אנו בוחרים בקפידה בתשובות שלנו על מנת שהילד יבין את המשמעויות השונות של הבחירה שלו. כשבסופו של כל התהליך הילד מגיע בעצמו לתשובה הנכונה ובטוח בפיתרון, מגובה בחיזוקים חיוביים.

בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב מתמודד הילד מול בחירות שונות עליו לבצע בזמנים קצובים וקצרים. תהליך הבחירה בפעולה כזו או אחרת דורש מהילד לעמוד בלחצים קונקרטיים שמלווים כל אחד מאיתנו בילדות ובהמשך גם בהתבגרות האישית. כל בחירה בפעולה מסוימת תגובה בחיזוקים מהמדריך/ מאמן ובעידוד מתמיד לביצוע הבחירות הנכונות. כך שבסופו של דבר תהליך קבלת ההחלטות הנכונות יתבצע בצורה אינסטינקטיבית וישפיע על מגוון התחומים בחיים כמו לימודים, חיי חברה, חיי משפחה וכד’ . אנו בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב רואים עצמנו כמורים ומחנכים של תלמידינו, בשיתוף ותמיכה של ההורים ובתיאום מלא איתם תוך דאגה לטובתו האישית של כל תלמיד ותלמיד רק כך אנו יכולים להצליח ולתת לתלמיד את הכישורים המתאימים לחיים.

בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב מזמינה אתכם להתנסות בשיעור ניסיון ולחוות תחושה משפחתית עם אוירה לימודית. מגוון פעילויות גופניות לכל המשפחה במהלך שנה מלאה 12 חודשים במגוון מקצועות ספורט ותרבות פנאי. לפרטים נא לצור קשר 0507865021

עמי ניב

מייסד שיטת אייקי קרב מגע בארץ ובעולם.

דאן 10 קרב מגע, דאן 6 ג‘יו ג‘יטסו, דאן 4 אייקידו.

תואר שני במשפטים.

תואר שני בסוציולוגיה ומנהל הספורט.

מאמן ויועץ בכיר בתחום האבטחה ואכיפת החוק.