אייקי עמי ניב “תחושת ביטחון עצמי הינה הרגשת כוח”

קרב מגע / הגנה עצמית / קפוארה / ג’ודו / ג‘יו ג‘יטסו MMA / אייקידו / אומנויות לחימה לגיל הרך

תחושת ביטחון עצמי הינה הרגשת כוח, השליטה והמסוגלות שיש לאדם בתחום מסוים מאפשרת לו להרגיש נינוח עם עצמו באותו התחום. לא קיים ביטחון עצמי כללי, אלא בהתאם לתחומי הידע של אנשים בתחומים השונים. חשיבותו של הביטחון העצמי הינה רבה, שכן כאשר אדם בעל ביטחון עצמי, הוא גם בעל הערכה עצמית גבוהה ופירוש הדבר הוא, שהוא משדר כי מגיע לו יחס טוב מאחרים וכמובן גם עצמו.

בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב קיימות תוכניות לעיצוב אופיו והרחבת אופקיו של התלמיד. בגיל צעיר התלמיד מקבל ערכים של סדר מחשבתי ושל יצירת אורח חיים בריא ספורטיבי וחיוני להמשך התפתחותו והשתלבותו במסגרות השונות, גני הילדים, בתי הספר, והצבא תוך שמירה על רמת קשב וריכוז גבוהה על ידי הפחתת לחצים. כך גם במסגרת החברתית במציאת חברה אנושית ותומכת ופיתוח התלמיד בענף ספורטיבי בו הוא יוכל להתפתח ולהתקדם.

תלמידים רבים בהתאחדות לאומנויות לחימה עמי ניב מתחילים את דרכם כמתאמנים צעירים, משתתפים בתחרויות, במחנות אימונים, במבחני עליה בדרגה ומסגלים לעצמם אורח חיים בריא עם הרגלי תזונה נכונים, הרגלי הפחתת לחצים וסדר מחשבתי בו הם לומדים להשתמש כמעט באופן אינסטינקטיבי (לא חשיבתי, טבעי). בשלבים מתקדמים מקבל התלמיד הזדמנות להיות עוזר למדריך ואם רצונו בכך גם להיות מדריך מוסמך בהמשך דרכו. לפני השירות הצבאי קיימת תכנית מיוחדת וייחודית להכנה לצבא על מנת שיוכל להכין את גופו ואת נפשו לחיי חייל המתמודד באופן תדיר עם לחצים ועם תכנית אימונים צבאית קפדנית.

עם שחרורו משירותו הצבאי וכמובן אם רצונו בכך, יוכל החייל המשתחרר, ללמוד בוינגייט בתכנית “מאמן מוסמך לאומנויות לחימה” ולהתקדם ולהשתלב בין צוות המאמנים המשפחתי. חשוב לציין כי לכל תלמיד יש גם כישרונות אחרים ונפרדים וכי קיימת בפניו האפשרות לשלב חיי עבודה ולימודים אקדמאיים לתארים שונים.

אנו בהתאחדות לכושר ולאומנויות לחימה עמי ניב רואים עצמנו כמורים ומחנכים של תלמידינו, בשיתוף ותמיכה של ההורים ובתיאום מלא איתם תוך דאגה לטובתו האישית של כל תלמיד ותלמיד רק כך אנו יכולים להצליח ולתת לתלמיד את הכישורים המתאימים לחיים.